Usługi i rozwiązaniaPosiadając duże doświadczenie w problemach stolarskich, projektowaniu i wielu innych dziedzinach, chętnie służę pomocą. Część prac związanych z projektem Klienta chętnie biorę na siebie. Zapewniam Państwa, że jestem gotów pokłonić się nad prawie każdym tematem. 


Jeżeli szukacie Państwo partnera na dobre i na złe, zapraszam. Dobrze trafiliście.  


Mogę pracować na plikach dostarczonych w formatach: .jpeg; .png; .cdr; .eps; .dxf; .dwg; .stl; .pdf.

W opracowniu projektów korzystam z oprogramowania CAD/CAM.


Rodzaje obróbki

  • 2D (lub 2.5D) - widoczny u góry fotografii
  • 2D grawerowanie frezem V - środek,
    ciekawa technika dająca jak widać wspaniały efekt
  • 3D - dół fotografii, struktura powierzchni jak i relief

PŁASKORZEŹBA - relief wykonany z jednego, dostarczonego przez Klienta zdjęcia (odlewnia metali kolorowych).

Model ten posłuży do wykonania formy odlewu z brązu. Wystarczy jedno zdjęcie aby wykonać dla Państwa płaskorzeźbę osób, zwierząt .....


Listwy kształtowe do drzwi - wykonuję zgodnie z dostarczonym przez Klienta szablonem. Jednak "przełożenie" takiego szablonu na rysunek a później na kody sterujące maszyną jest czasochłonne, więc i kosztowne. Sugeruję zatem aby wcześniej wspólnie opracować projekt, ja wykonam rysunki, na ich podstawie przygotuję szablony dla Klienta. Wykonane później listwy będą idealnie pasować, co zaoszczędzi czasu a często i niepotrzebnej irytacji.

Panele ścienne- W zasadzie potrzebny mi jest wzór ornamentu, czy to będzie fotografia, rysunek wektorowy, czy też odręczny rysunek. Gdy tą sprawę mamy już uzgodnioną ustalamy wymiary ściany oraz rozmiar formatek. Rozmiar formatek zależny będzie oczywiście tak od moich możliwości technicznych jak i wygody osoby dokonującej fianalnego montażu. Następnie rusunek ornamentu "nakładam" na ścianę i po obróbce uzyskujemy idelnie dopasowane do siebie elementy.

Rozkrój, wycinanie - na przykład liter czy też innych kształtów. Jak widać na fotografi arkusz zostaje rozkrojony na elementy. Dysponuję oprogramowaniem, które taki rozkrój optymalizuje. Jeżeli praca nie mieści się na jednym arkuszu, zostaje podzielona na odpowiednią ich ilość. Jeżeli więc zlecacie np. wycinanie liter, nie musicie się martwić o wyliczanie optymalnego rozkładu elementów, tak aby zużyć jak najmniej materiału.

FRONTY - korzystacie oczywiście z oferty wielu doskonałych wytwórców frontów działających na naszym rynku. Nie chcę z nimi w żaden sposób konkurować. Nigdy nie będę producentem frontów. Jednak czasami zdarzają się nietypowe zlecenia, jak choćby mebelki dla dzieci, których rodzice chętnie widzieliby np. frezowane sceny z bajek Disney`a.

Tutaj właśnie możemy się spotkać.


PANELE, KASETONY DRZWI - możemy wspólnie coś zaprojektować, posiadam oprogramowanie do tego celu. Możemy skorzystać z bibliotek gotowych wzorów, możemy gotowe wzory modyfikować. Możemy również korzystając ze skanowania 3D wykonać replikę istniejącego elementu. Możliwości jest wiele. Proponuję - róbmy piękne rzeczy. Nie rezygnujmy z piękna drewna na korzyść prasowanych z pyłu, daleko na wschodzie aplikacji.

PRACE DLA REKLAMY - jak widać na fotografi o wymiarach również znacznie przekraczających wymiary stołu roboczego mojej maszyny. Dibond i inne materiały. Tutaj również chętnie służę pomocą w opracowaniu materiału do obróbki (korekty rysunków wektorowych itp.). Przesłane materiały, często nie nadające się bezpośrednio do obróbki, koryguję samodzielnie, szczególy oczywiście konsultując z Klientem i przedstawiając jego akceptacji.

Przykładowe ornamenty i reliefy do umieszczania na płaskich elementach balustradowych tralek.

LITERY - wycinane z pleksi, PVC i innych materiałów.  

Jakość jaką jestem zapewnić wycinanie widać na zdjęciach niżej.


INLAY - czasem zachodzi konieczność wpuszczenia liter czy też innych elementów w podłoże (np. dwa różne materiały). Zdjęcia niżej przedstawiają takie rozwiązanie. Od Klienta oczekuję tylko projektu liter oraz informacji jak głęboko mają być wpuszczone i jaki luz zastosować. Tą technikę można stosować także przy frezowaniu materiału "podkładu" na wylot, np. przy wpuszczaniu liter podświetlanych w DIBOND. Po frezowaniu wszystkie elementy idealnie do siebie pasują.

Wyżej wymienione możliwości będą w tym miejscu sukcesywnie uzupełniane.